29 січня 2018 року в КЗ «Житомирський обласний ліцей-iнтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради за ініціативи кандидата педагогічних наук, заслуженого працівника освіти України, доцента кафедри педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка, заслуженого працiвника освiти, відмінника освіти України, директора КЗ «Житомирський обласний ліцей-iнтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради Людмили Вiталiївни Корінної та за підтримки  очільника обласного осередку ВО «Свобода», депутата обласної ради Сидора Кізіна; відбулась зустріч із Героєм України, громадським діячем Левком Лук'яненком.  Дивитися відео

В закладі пройшов захід, присвячений 100-річчю бою під Крутами.Фотогалерея заходу

Левко Лук'яненко читає лекціюУчні залюбки спілкувались із гостями. Герой України Левко Лук’яненко  провів лекцію про свої роки у тюрмах (дисидент Левко Лук’яненко був засуджений до страти за комуністичного режиму). Борець за українську незалежність розповідав про те, як тоді доводилось воювати за свою правду, висловив бачення нинішнього курсу політики в Україні та говорив про унікальність нашої нації.

«Саме такі зустрічі є ефективними, показують наскільки сучасна молодь усвідомлює те, що боротись за майбутнє України саме їм, беручи до прикладу працю старшого покоління патріотів»,  зазначив Левко Лук’яненко.

«Слова Левка Лук’яненка про те, що головним для держави є її національна свідомість, і що саме вона веде до свободи, актуальні сьогодні, як ніколи. І ми маємо пам’ятати, що українці повинні лише на свої сили сподіватися. Прапор боротьби за волю України нині тримаєте ви – молодь. Левко Лук'яненко – людина, яка свої найкращі роки провела в радянських таборах, і,вийшовши звідти, піднімала українську державність. Він є автором Акту проголошення незалежності України, натхненником і одним із стовпів української державності. Вважаю себе його учнем. Ми рівнялись на таких людей, як Левко Григорович. Це має робити й сучасне покоління. Основний меседж, який мала на меті лекція – передати знання підростаючому поколінню, розповісти про боротьбу за країну раніше, дати посил боротьби у майбутньому. Це підняття свідомості і  усвідомлення того, що ми можемо сподіватися на свої власні сили, а не чекати від когось із Сходу чи Заходу допомоги чи якоїсь небесної манни»— зазначає Сидір Кізін, депутат Житомирської обласної ради.

Комплект книжокУчні ліцею спiвали, читали вірші. Зокрема, лунав вірш Павла Тичини «Пам’яті тридцяти», присвячений героям, молодим хлопцям, що полягли біля залізничної станції Крути 29-го січня 1918-го року в нерівному бою. Їх боротьбу з останніх сил вважають подвигом.

Зробивши невеличкий екскурс в історію, Сидір Кізін розповів ліцеїстам історію трагічного бою під Крутами, в якому українські студенти протистояли 4-тисячному війську, захищаючи українську державність.

Вiдомостi з iсторiї: бiй відбувся 29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, за 130 км від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської червоної армій під керуванням М. Муравйова та загоном із чотирьох сотень вояків київських курсантів і козаків «Вільного козацтва». У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника та здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії й мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом жертовності в боротьбі за незалежну Україну. У березні 1918 року урочисто перепоховали тіла 28 полеглих вояків-студентів на Аскольдовій могилі в Києві.

Комплект книжокЛевко Лук’яненко випустив велику кількість книжок націоналістичної тематики.

Бібліотека ліцею отримала комплект книжок Левка Лук’яненка з його автографами – за підтримки депутата обласної ради Сидора Кізіна.

«Ці книги мають бути в шкільних, обласних, домашніх бібліотеках, адже в них – історія Української держави», - зазначив Сидір Кізін.

Зустріч із Левком Лук'яненком (фото)