Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 20 квiтня у КЗ «Житомирський обласний ліцей-iнтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради відбувся День цивільного захисту.

Протягом Дня ЦЗ був проведений комплекс наступних заходів:

• Класні керівники розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах.
  • Проведено заняття ЦО «Евакуація під час пожежі»

Після успішного проведення навчальної евакуації, усі учні та працівники навчального закладу вишикувалися на подвір’ї лiцею-iнтернату, педагоги, у відповідності до вимог, звітували перед директором Людмилою Вiталiївною Корінною про кількість евакуйованих учнів: було виявлено, що усі, присутні у лiцеi-iнтернатi,діти, евакуювалися. Також вчитель Захисту Вітчизни, Канарський ГеннадIй Миколайович, розповів за для чого потрібно проводити такий день.

З учнями 8-9 класiв провiв лекцiю старший викладач кафедри «Тактика та бойове забезпечення», начальний інженерної служби, пiдполковник Лєвков Олександр Васильович. Тема лекцii «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами».

Учням 10-11 класiв випала нагода дізнатися про функціонування справжньої пожежної машини, подивитися, як вона працює та поспілкуватися із героїчними людьми, рятівниками-пожежними рідного міста.

Учні та педагогічний колектив лiцею-iнтернату удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров'я та життя.

Проведені заходи показали практичну готовність учнів та колективу діяти за сигналами оповіщення Цивільного захисту при виникненні надзвичайних ситуацiй. Головне правило, яке засвоїли і діти, і дорослі під час проведення навчань – не панікувати і, перш за все, викликати професійну медичну допомогу. Подібні заходи є своєрідним підведенням підсумків засвоєння учнями, протягом навчального року, матеріалу з питань цивільного захисту. Такі заходи потрібно проводити частіше, вони допомагають попереджати та не допускати серед дітей і підлітків травматизму та загибелі.

День цивільного захисту проведено цікаво та повчально. Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.

День цивільного захисту-2018 (фото)