24 жовтня 2018 р. на базі КЗ «Житомирський обласний ліцей-iнтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради з метою активізації науково – практичної діяльності педагогічних працівників, поглиблення її інтеграції з освітнім процесом і розвитком професійних компетентностей учителів, вихователів за сприяння відділу інноваційної діяльності та дослідно – експериментальної роботи ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України було організоване та проведене засідання «Школи педагогічної майстерності – 2017» за участю Івана Дмитровича Беха – дійсного члена Національної академії педагогічних наук України, доктора психологічних наук, професора, директора Інституту проблем виховання НАПН України.

Іван Дмитрович Бех не лише доктор психологічних наук, професор, директор Інституту проблем виховання НАПН України, Заслужений діяч науки і техніки України, член Національної академії педагогічних наук України, а й просто прекрасна і світла людина.

Іван Дмитрович Бех – відомий в Україні та за її межами вчений у галузі методології розвитку особистості, теорії і технології виховання; послідовник психологічної школи Л.С. Виготського, автор багатьох наукових праць. Його шлях до цих аспектів наукового знання визначився в першу чергу запитами широкої соціальної практики, проблемами освіти стосовно підвищення ефективності духовно-морального виховання і розвитку особистості. Він є автором понад 647 наукових праць, підготував 31 доктора і більше 51 кандидата наук.

До програми засідання включена презентація книги І. Д. Беха «Особистість на шляху до духовних цінностей».

У центрі теоретичних й експериментальних досліджень Івана Беха – проблема створення психопедагогіки виховання, яка ґрунтується на сучасних філософсько-гуманістичних ідеях існування людини, її прагненні до вищих смислів життя. Тому виступ Івана Беха торкався багатьох аспектів виховання та розвитку особистості, а саме: актуальних проблем виховання і соціалізації; застосування нових технологій виховання. Під час свого виступу Іван Дмитрович чітко пояснив, що таке духовна цінність та провів майстер – клас для ліцеїстів, випускників IV курсу.

На заході були присутні ліцеїсти, які під неймовірними враженнями не хотіли відпускати професора, учителі ліцею-інтернату, педагогічні працівникі шкіл і садочків м. Житомира, а також слухачі курсів підвищення кваліфікації при КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради.

Дякуємо за таку приємну і корисну зустріч!