19 березня 2019 р. у стінах комунального закладу «Житомирський обласний ліцей – інтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради проходили  вибори для дітей і молоді М18 і голосування за кандидатуру Президента України! Вибори М18 відбувалися  в рамках  імітаційної гри-моделювання президентських виборів «Я обираю Президента України!».Більше фото в галереї тут

Всеукраїнська імітаційна гра «Я обираю Президента України!» проводиться в рамках проекту з громадянської освіти та політичної просвіти дітей і молоді «М18 - Ми можемо більше!» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини у співпраці низки громадських організацій та закладів освіти України. У комунальному закладі «Житомирський обласний ліцей – інтернат для обдарованих дітей» імітована гра проводилася за сприяння Л. В. Корінної - директора ліцею-інтернату, кандидата педагогічних наук, доцента, заслуженого працівника освіти України; автора наукового твору «Авторська модель «Школа становлення відповідального громадянина» (свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №75709 від 03. 01. 2018 р. Мінекономпромрозвитку України),

Н. П. Преснякової – представника «М-18- Ми можемо більше!» в м. Житомир, вчителя-методиста історії та правознавства, відмінника освіти України,   ради  ліцею-інтернату.

Головна мета проекту з громадянської освіти і політичної просвіти «М18 – ми можемо більше!» – виховання демократичного громадянства в дітей і молоді, формування критичного мислення, прояв активної громадянської позиції і спроможності свідомо й відповідально робити свій вибір у житті.

Головна особливість виборів М-18 «Я обираю Президента України!» в тому, що діти і молодь свій вибір робили  не за іменем кандидата в Президенти. Дітям було запропоновано зробити свій вибір орієнтуючись на зміст передвиборчих програм кандидатів у Президенти і обрати ту, що найбільше відповідає власним переконанням. Імена Президентів були  приховані за літерами (Кандидат А, Кандидат Б тощо).

Під час гри була утворена справжнісінька виборча дільниця, а всі бажаючі змогли відчути себе виборцями і віддати свій голос.

Дитячі вибори відбулися, а «політична боротьба» розгорталася дуже цікаво. Ліцеїсти в день виборів мали змогу прийти до виборчої дільниці та отримати «виборчий бюлетень», максимально схожий на реальний, і проголосувати за кандидата у Президенти.

Імітаційна гра має освітню мету. Насамперед, ідеться про розвиток критичного мислення і формування вміння приймати власні рішення.

Усього проголосувало  ліцеїстів 366. Кандидат «А» набрав 10 голосiв, Кандидат «Б» - 16,   Кандидат «В» - 138,  Кандидат «Г» - 76, Кандидат «Д» - 21, Кандидат «Е» - 12, Кандидат «є» - 27,  Кандидат «Ж» - 41, Кандидат «З» - 7, Кандидат «И»   – 18.

Перемогу здобув  Кандидат «В», який набрав 138 голосів.

ВІТАЄМО!