23 квітня 2019 року в комунальному закладі «Житомирський обласний ліцей-iнтернат для обдарованих дітей» Житомирської обласної ради  пройшов День цивільного захисту.

Метою заходу є удосконалення теоретичних знань та набуття практичних навичок під час захисту від наслідків надзвичайних ситуацій.

Основні завдання: вироблення в ліцеїстів умінь, навичок правильно і чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров'я та життя;  удосконалення теоретичних знань та практичних навичок під час захисту від наслідків надзвичайних ситуацій;  практична перевірка вміння учнів користуватися засобами індивідуального захисту, тренування у виконанні нормативів з використання індивідуальних засобів захисту, уміння виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання, надавати першу медичну допомогу; формування і розвиток високих морально-психологічних якостей: мужності, відваги, витримки, ініціативи та кмітливості, взаємної виручки, постійної готовності виконати завдання цивільного захисту;  виховання впевненості в ефективності заходів, що проводить цивільний захист.

Протягом Дня ЦЗ був проведений комплекс наступних заходів.

• Куратори розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах.
  • Проведено заняття ЦО «Евакуація під час пожежі».
  • Педагогічний колектив організовано здійснив евакуацію учнів на подвір’я навчального закладу. Педагоги, у відповідності до вимог, звітували перед директором – начальником цивільного захисту ліцею – інтернату Людмилою Вiталiївною Корінною про кількість евакуйованих учнів: було виявлено, що усі, присутні у лiцеї-iнтернатi, діти, евакуювалися. Також учитель Захисту Вітчизни, Канарський Геннадій Миколайович, розповів за для чого потрібно проводити такий день.
  • Підполковник Толкач Ігор Миколайович - начальник відділу спеціальної гуманітарної роботи та психологічного забезпечення, старший лейтенант, головний інспектор Житомирського міського відділу управління ДСНС Мальований Олександр Володимирович провели ліцеїстам такі лекції: "Дії під час пожежі у навчальному закладі", "Поводження з вибухонебезпечними предметами", "Правила поводження та застосування вогнегасників".

Ліцеїстам випала нагода дізнатися про функціонування справжньої пожежної та рятувальної машини з третьої державної пожежно-рятувальної частини. Подивитися, як вони працюють та поспілкуватися із героїчними людьми, рятівниками-пожежними рідного міста.

Проведені заходи показали практичну готовність учнів та колективу діяти за сигналами оповіщення Цивільного захисту при виникненні надзвичайних ситуацiй. Головне правило, яке засвоїли і діти, і дорослі під час проведення навчань – не панікувати і, перш за все, викликати професійну медичну допомогу. День цивільного захисту проведено цікаво та повчально. Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться в повсякденному житті.