Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж "просто зайвими". Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.

n54_01

29–30 вересня виповнюється 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були страчені перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв. У 2021 році, у 80-ті роковини трагедії, в Україні вшанують пам’ять десятків тисяч жертв нацизму.

n54_02

Учителі та ліцеїсти Житомирського обласного ліцею долучилися до вшанування пам’яті жертв Голокосту. Учні 11-х класів взяли участь в онлайн-флешмобі «Бабин яр: історія має значення».

n54_03

У ліцеї для учнів 8-х класів було підготовлено перегляд документального фільму «Бабин яр у пошуках пам’яті» режисера В.Чеппеля. А також організовано фотосушку, приурочену цій трагічній даті. Пам'ять про загиблих буде завжди в наших серцях.

n54_04