Міжнародна науково-практична онлайн-конференція

«Наукова освіта: традиція і сучасність»

28 жовтня 2021 року на платформі ZOOM відбулася Міжнародна науково-практична онлайн - конференція «Наукова освіта: традиція і сучасність».

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ КОНФЕРЕНЦІЇ:

Інститут обдарованої дитини НАПН України

Мета конференції: обмін знаннями та досвідом між теоретиками і практиками щодо соціально-культурних та методологічних проблем, що виникають у зв’язку з імплементацією принципів наукової освіти у вітчизняній системі початкової та середньої освіти.

n58_01

Наукова тематика конференції висвітлювала такі проблеми:

  • світові тренди наукової освіти в сучасному суспільстві;
  • місце та значення науки для освіти інформаційного світу;
  • дискурс наукової освіти: принципи, вихідні ідеї, межі;
  • нігілізм сцієнтизму vs гуманізм освіти: ціна і цінності наукової освіти;
  • чи може освіта бути науковою в умовах пандемії?;
  • «спільнота дослідників» як фундаментальний принцип розвитку наукової освіти;
  • яка освіта потрібна для формування творчого мислення?
n58_02

Учасники конференції: науково-педагогічні працівники інститутів (академій) післядипломної педагогічної освіти, департаментів освіти і науки, методисти районних (міських) відділів освіти; представники закладів вищої освіти України, аспіранти, магістри, здобувачі; керівники (заступники) педагоги, психологи закладів загальної середньої освіти; працівники навчальних і розвивальних центрів; автори оригінальних навчальних і виховних методик по роботі з обдарованими дітьми.

Конференція розпочалася о 12.10. З вітальним словом до усіх присутніх звернулися Довгий Станіслав Олексійович, доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України, академік НАПН України, Президент Національного центру «Мала академія наук України» та Гальченко Максим Сергійович, доктор філософських наук, директор Інституту обдарованої дитини НАПН України.

Конференція складалась із секційних засідань.

У зібранні взяли участь Корінна Людмила Віталіївна, кандидат педагогічних наук, доцент, директор Житомирського обласного ліцею Житомирської обласної ради та Сірик Ольга Олегівна, практичний психолог ліцею, які долучилися до дискусії у 2 секції, що розглядала питання «Яка освіта потрібна для формування творчого мислення». Наші колеги виступили з темою «Розвиток інтенсивної мотивації у здобувачів освіти». Педагоги обмінялися знаннями й теоретичним та практичним досвідом щодо соціально-культурних та методологічних проблем, які виникають у зв’язку з імплементацією принципів наукової освіти у вітчизняній системі початкової та середньої освіти.

Матеріали конференції (програму та збірник) буде опубліковано на сайті Інституту обдарованої дитини НАПН України , а всім учасникам буде надано сертифікат.

Було дуже цікаво і пізнавально.

Останні новини