Найдосвідченіший педагог ніколи не повинен спинятися на досягнутому, бо якщо нема руху вперед, то неминуче починається відставання.
Однією з основних колективних форм роботи в Житомирському обласному ліцеї Житомирської обласної ради є діяльність методичних комісій, провідними завданнями яких є підвищення рівня освітньої роботи та якості знань ліцеїстів; обговорення методик викладання, що використовуються різними педагогами; упровадження перспективного педагогічного досвіду; розробка шляхів упровадження інновацій; обговорення розділів і тем нових програм та підручників; організація виховної роботи; професійна допомога молодим педагогам; вироблення єдиної позиції викладання предметів тощо.

Згідно з річним планом роботи ліцею під час канікул відбулися засідання методичних об'єднань, де розглядалися різні питання, зокрема:
- систематизація знань як засіб стимулювання розумової активності та формування продуктивного мислення;
- методичні рекомендації щодо вивчення навчальних предметів;
- особливості організації дистанційного навчання;
- атестація вчителів: показові уроки, курсові години, участь у педагогічних виставках;
- участь у щорічній обласній виставці «Сучасна освіта Житомирщини»;
- ознайомлення з Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти Житомирського обласного ліцею Житомирської обласної ради;
- про підготовку ліцеїстів до участі в конкурсах-захистах МАН, .Всеукраїнських олімпіадах, експедиціях, творчих конкурсах тощо;
- про результати проведення зрізів.знань із профільних предметів та підготовку до ЗНО у 2021-2022 н.р.;
- критерії оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти;
- дотримання вимог Положення про академічну доброчесність усіма учасниками освітнього процесу.

Крім загальних питань, на засіданні методичного об'єднання вчителів предметів природничо-математичного циклу було ще розглянуто:
- роль бінарних уроків у підготовці молоді до життя, громадської активності;
- упровадження елементів STEM-освіти на уроках хімії;
- проведення тижня математики, хімії, інформатики.
Досвідом застосування онлайн-ресурсів для організації та проведення ефективного навчання поділилася вчитель хімії Зинюк Н. М. у форматі панорамного заняття. Після закінчення заняття члени МК продовжили активне обговорення даного питання.

Засідання методичної комісії вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу проходило у форматі «семінар-практикум».
На засідання були винесені такі питання:
- про оформлення освітнього простору ліцею членами МК;
- про підготовку до ліцейних та обласних олімпіад з історії, правознавства й географії;
- про створення банку даних обдарованих дітей;
- обговорення плану підготовки й проведення Всеукраїнського тижня права, декади історії, географії й мистецтва в поточному навчальному році;
- про взаємовідвідування уроків.

08 листопада 2021 року методична комісія вчителів української мови й літератури, зарубіжної літератури та іноземних мов спрямувала свою роботу на:
- організацію освітнього процесу в умовах онлайн та офлайн навчання;
- участь у мовних конкурсах, турнірах та олімпіадах;
- організація проведення Дня писемності, предметних тижнів.

Найбільш актуальним наразі є дистанційне навчання. Обговорення питання дистанційної освіти як перспективного напряму сучасної освіти відбулося у форматі дискусії, де педагоги висвітлювали переваги й ефективність дистанційного навчання, ділилися проблемами, з якими довелося стикнутися при налагодженні зворотнього зв’язку із здобувачами освіти, організації оцінювання знань учнів.
Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот "Кіберпес". У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу.
Методична комісія вчителів фізичної культури та предмету «захист України» провела засідання у форматі круглого столу. Обговорили такі питання:
- аналіз проведення тижня Здоров'я.
- критерії оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти.
Також відбулося засідання методичної комісії вихователів ліцею.
Розглядалися питання про проведення циклу зимових свят, зокрема в умовах дистанційного навчання, та організацію дозвілля ліцеїстів.
Про новинки літератури з питань використання «активних» форм виховної роботи з учнівською групою в умовах змішаного навчання проінформувала голова методичної комісії Юраш Г. О. Учасники засідання проаналізували проведені протягом І чверті виховні заходи, визначили перспективи роботи на майбутнє.
