Фотогалерея заходу

Найдосвідченіший педагог ніколи не повинен спинятися на досягнутому, бо якщо нема руху вперед, то неминуче починається відставання.

В. О. Сухомлинський

Однією з основних колективних форм роботи в Житомирському обласному ліцеї Житомирської обласної ради є діяльність методичних комісій, провідними завданнями яких є підвищення рівня освітньої роботи та якості знань ліцеїстів; обговорення методик викладання, що використовуються різними педагогами; упровадження перспективного педагогічного досвіду; розробка шляхів упровадження інновацій; обговорення розділів і тем нових програм та підручників; організація виховної роботи; професійна допомога молодим педагогам; вироблення єдиної позиції викладання предметів тощо.

n59_01

Згідно з річним планом роботи ліцею під час канікул відбулися засідання методичних об'єднань, де розглядалися різні питання, зокрема:

• систематизація знань як засіб стимулювання розумової активності та формування продуктивного мислення;
  • методичні рекомендації щодо вивчення навчальних предметів;
  • особливості організації дистанційного навчання;
  • атестація вчителів: показові уроки, курсові години, участь у педагогічних виставках;
  • участь у щорічній обласній виставці «Сучасна освіта Житомирщини»;
  • ознайомлення з Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти Житомирського обласного ліцею Житомирської обласної ради;
  • про підготовку ліцеїстів до участі в конкурсах-захистах МАН, .Всеукраїнських олімпіадах, експедиціях, творчих конкурсах тощо;
  • про результати проведення зрізів.знань із профільних предметів та підготовку до ЗНО у 2021-2022 н.р.;
  • критерії оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти;
  • дотримання вимог Положення про академічну доброчесність усіма учасниками освітнього процесу.
n59_02

Крім загальних питань, на засіданні методичного об'єднання вчителів предметів природничо-математичного циклу було ще розглянуто:

• роль бінарних уроків у підготовці молоді до життя, громадської активності;
  • упровадження елементів STEM-освіти на уроках хімії;
  • проведення тижня математики, хімії, інформатики.

Досвідом застосування онлайн-ресурсів для організації та проведення ефективного навчання поділилася вчитель хімії Зинюк Н. М. у форматі панорамного заняття. Після закінчення заняття члени МК продовжили активне обговорення даного питання.

n59_03

Засідання методичної комісії вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу проходило у форматі «семінар-практикум».

На засідання були винесені такі питання:

• про оформлення освітнього простору ліцею членами МК;
  • про підготовку до ліцейних та обласних олімпіад з історії, правознавства й географії;
  • про створення банку даних обдарованих дітей;
  • обговорення плану підготовки й проведення Всеукраїнського тижня права, декади історії, географії й мистецтва в поточному навчальному році;
  • про взаємовідвідування уроків.
n59_04

08 листопада 2021 року методична комісія вчителів української мови й літератури, зарубіжної літератури та іноземних мов спрямувала свою роботу на:

• організацію освітнього процесу в умовах онлайн та офлайн навчання;
  • участь у мовних конкурсах, турнірах та олімпіадах;
  • організація проведення Дня писемності, предметних тижнів.
n59_05

Найбільш актуальним наразі є дистанційне навчання. Обговорення питання дистанційної освіти як перспективного напряму сучасної освіти відбулося у форматі дискусії, де педагоги висвітлювали переваги й ефективність дистанційного навчання, ділилися проблемами, з якими довелося стикнутися при налагодженні зворотнього зв’язку із здобувачами освіти, організації оцінювання знань учнів.

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот "Кіберпес". У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу.

Методична комісія вчителів фізичної культури та предмету «захист України» провела засідання у форматі круглого столу. Обговорили такі питання:

• аналіз проведення тижня Здоров'я.
  • критерії оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти.

Також відбулося засідання методичної комісії вихователів ліцею.

Розглядалися питання про проведення циклу зимових свят, зокрема в умовах дистанційного навчання, та організацію дозвілля ліцеїстів.

Про новинки літератури з питань використання «активних» форм виховної роботи з учнівською групою в умовах змішаного навчання проінформувала голова методичної комісії Юраш Г. О. Учасники засідання проаналізували проведені протягом І чверті виховні заходи, визначили перспективи роботи на майбутнє.

n59_06