9 листопада - День української писемності та мови. Свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця 📜 Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.

📑 Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається ✍️ писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – "Повісті минулих літ". Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань.

🖊️ Традиційно, у Житомирському обласному спортивному ліцеї Житомирської обласної ради🇺🇦відбулися заходи з нагоди Дня української писемності та мови у форматі онлайн:

🎥 відеоурок – презентація до Дня української писемності та мови;

🖼️ фотоколаж «Віночок української мови»;

🗞️ конкурс на кращий постер до свята;

📝 онлайн-конференція «Цікаве про українську мову»;

📌 мовленнєвий квест «Збережемо наш скарб-рідну мову!»;

📢 інтелектуальна гра – конкурс знавців української мови «Мово українська, мово солов'їна!».

📌 Здобувачі освіти проходили 🔍 онлайн – тести «Лунай, величне наше слово» (посилання); тест – гра до Дня української писемності та мови (посилання).

📝 Вихователі ліцею провели конкурс читців - декламаторів до Дня української писемності та мови. Також у цей день були проведені тематичні виховні години 📑 «Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла».

🍁🍂 9 листопада відбувся Радіодиктант національної єдності -2022. Мета якого -об'єднати 🙏 людей навколо України.

✍️ Колектив та ліцеїсти Житомирського обласного спортивного ліцею Житомирської обласної ради долучилися до написання радіодиктанту. Цього року в прямому ефірі диктант читала народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

📌 Такі свята гартують усіх нас на шляху зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе в рідному слові. Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і народ відчули не тільки ліцеїсти, а й їхні сім’ї, бо вперше діти писали диктант не у стінах ліцею, а по домівках.

📍 Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.
Останні новини

 • Всесвітній день української хустки - 2022

  Всесвітній день української хустки - 2022

  Докладніше...
 • XIV міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті»

  XIV міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті»

  Докладніше...
 • День української писемності та мови - 2022

  День української писемності та мови - 2022

  Докладніше...
 • Круглий стіл

  Круглий стіл "Григорій Сковорода: філософія життєтворчості"

  Докладніше...
 • Передача маскувальних сіток 4 окремому стрілецькому батальйону

  Передача маскувальних сіток 4 окремому стрілецькому батальйону

  Докладніше...
 • 23 серпня – День Державного прапора України.

  23 серпня – День Державного прапора України.

  Докладніше...