Фотогалерея заходу

Український народ має давню історію, він витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. Однак найголовнішою його ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність, його суть, основа його буття. Саме мова формує і визначає свідомість, творить людину, культуру, історію. Це найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями й сотнями попередніх поколінь, виплеканий у давньому переказі, у народній пісні, у влучній приказці.

У стінах Житомирського обласного спортивного ліцею Житомирської обласної ради 21 лютого 2023 року відбулася учнівська онлайн-конференція «Мова - ДНК нації», присвячена Міжнародному дню рідної мови.

У роботі нашої конференції взяли участь:

Заступники директора: Наталія Левончук, Людмила Рассохіна, Ірина Хотинська, вчителі кафедри філологічних та суспільно-гуманітарних наук, представники учнівського колективу ліцею а також почесні гості: Геннадій Махорін - кандидат історичних наук Поліського національного університету, краєзнавець, Володимир Білобровець - поет, літературознавець.

news-76-01

На конференції було розглянуто питання «Історичні передумови свята. Підсумки проєкту «Мово моя рідна!», керівник проєкту вчитель української мови Волощук Леся Петрівна та її вихованців. Ліцеїсти 9-Б класу підготували відео «Цікаві факти про мову».

Наступне питання конференції – «Історичні віхи розвитку української мови. Підсумки проєкту «Тернистий шлях солов’їної», керівники проєкту вчителі української мови Кондратюк Ольга Миколаївна та Бобровницька Ірина Володимирівна та творча група 10-Л, 10-В класів. Козир Валентина, ліцеїстка 10-Л класу, представила свій вірш «Звучи, моя мово!».

До слова був запрошений Геннадія Махоріна, який розповів усі присутнім про роль мовознавців у боротьбі за незалежність України.

Володимир Білобровець розповів про роль видатних особистостей у становленні і розвитку літературної української мови.

З метою привернення уваги громадськості до вивчення та збереження рідної мови, зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку мов в Україні та в рамках заходів на відзначення Міжнародного дня рідної мови в ліцеї буде проведено конкурс на краще зізнання в коханні рідній мові «Українська – мова мого серця!» в таких номінаціях:

 • Слово про мову (авторський вірш);
 • Поетичні читання;
 • Хореографічне слово;
 • Живописне слово;
 • Відеокліп.

Тому останнє питання конференції – підсумки конкурсу «Українська – мова мого серця!». Заступника директора з навчально-виховної роботи Ірина Вікторівна Хотинська ознайомила із результатами конкурси.

Переможцями конкурсу стали:

 • Слово про мову (авторський вірш) – Олександрович Анна, 11-А
 • Поетичні читання – учнівський колектив 9-А класу
 • Хореографічне слово – Федорчук Олександра та Гарбузюк Анжеліка, ліцеїстки 9-Б класу, у складі зразкового хореографічного колективу «Кутищаночка»
 • Живописне слово – Мазур Дар’я, 10-В
 • Відеокліп – Совик Дар’я, 10-В

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

Сподіваємося, що наступна наша зустріч пройде під мирним небом і не у форматі онлайн, і всі ми зустрінемося у стінах нашого закладу. Бажаємо перемоги нашій країні, мові – процвітання, нам - мирного неба!!!

news-76-02

Останні новини

 • Гуманітарна допомога від благодійного фонду «Help Oekraїne»

  Гуманітарна допомога від благодійного фонду «Help Oekraїne»

  Докладніше...
 • Круглий стіл з нагоди 85-річчя з Дня народження Зязюна Івана Андрійовича

  Круглий стіл з нагоди 85-річчя з Дня народження Зязюна Івана Андрійовича

  Докладніше...
 • Гуманітарна допомога (2022 - початок 2023)

  Гуманітарна допомога (2022 - початок 2023)

  Докладніше...
 • Онлайн-конференція «Мова - ДНК нації»

  Онлайн-конференція «Мова - ДНК нації»

  Докладніше...
 • Тиждень історії, географії та громадянської освіти - 2023

  Тиждень історії, географії та громадянської освіти - 2023

  Докладніше...
 • Всесвітній день української хустки - 2022

  Всесвітній день української хустки - 2022

  Докладніше...