16 грудня 2020 року у Житомирському обласному ліцеї Житомирської обласної ради відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

Мета даного конкурсу – духовний, творчий, інтелектуальний розвиток дітей і молоді, залучення їх до науково-дослідницької та експериментальної роботи, виявлення та підтримки обдарованих дітей, формування активної громадянської позиції, виховання самостійності, наполегливості, вміння відстоювати власну думку, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації.

На нашій зустрічі були присутні Корінна Людмила Віталіївна, директор Житомирського обласного ліцею Житомирської обласної ради, заслужений працівник освіти України, кандидат педагогічних наук, доцент, відмінник освіти України; Пацюк Марина Костянтинівна, кандидат біологічних наук, доцент Житомирського Державного університету ім. І. Франка, координатор ліцейної філії МАН «Інтелектуал»; Шевчук Андрій Володимирович, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та правознавства ЖДУ ім. І. Франка; Шевчук Лариса Миколаївна, доктор біологічних наук, професор кафедри зоології ЖДУ ім. Івана Франка; Кравчук Ірина Ігорівна, кандидат юридичних наук Поліського Національного Університету; а також педагоги навчального закладу, які є незмінними помічниками для наших учнів, а також педагогічними керівниками юних манівців.

У цьому навчальному році дев’ять ліцеїстів вирішили спробувати свої сили у цьому конкурсі. Вони працювали над науковими роботами з таких предметів: правознавство, історії України, українська мова та біологія.

За результатами конкурсу у І етапі переможцями стали 9 ліцеїстів – членів ліцейної філії МАН «Інтелектуал»:

• Губерт Андрій Юрійович, учень 10-Л класу, тема «Мовні анормативи в житомирських виданнях»;

• Буйноза Богдана Олександрівна, учениця 10-Л класу, тема «Рекламна лексика Житомирських ЗМІ»;

• Бондар Софія Олегівна, учениця 10-А класу, тема «Особливості доказування у справах про захист честі гідності та ділової репутації»;

• Лесько Анна Сергіївна, учениця 10-А класу, тема «Традиції весільних обрядів смт. Озерне Житомирського району Житомирської області в етнологічному аспекті»;

• Кобернюк Валерія Романівна, учениця 10-Б класу, тема «Дистанційне навчання очима учнів»;

• Мошківська Марія Андріївна, учениця 9-А класу, тема «Ризики та наслідки пандемії коронавірусу для учнів Житомирського обласного ліцею»;

• Матківський Ігор Олександрович, учень 11-Х класу, тема «Видовий склад голих амеб в малих річках (околиці м.Житомира)»;

• Пигина Дарина Олегівна, учениця 11-І класу, «Меноніти України: історія та сучасність»;

• Пархоменко Олександра Петрівна, учень 10-І класу, тема «Декабристський рух в Російській імперії: пошук альтернативного шляху розвитку суспільства».

n_35_01
n_35_02
n_35_03
n_35_04
n_35_05
n_35_06

Під час захисту науково-дослідницьких робіт учні аргументували вибір теми, розкривали дослідження з урахуванням власного вкладу дослідника, вчилися активно, кваліфіковано брати участь у веденні дискусій, логічно, послідовно, лаконічно викладати матеріал, проявляли свою компетентність з досліджуваної теми.

Участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті Малої академії наук дала змогу реалізувати здібності талановитих учнів, підвищити їх інтерес до поглибленого вивчення навчальних дисциплін, виявити навички дослідницької роботи.