27 сiчня свiтова спiльнота вiдзначає Мiжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років, призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами.

У цей день, День скорботи і пам’яті, схиляємо голови перед тими, чиє життя забрали страшні події тих часів, та згадуємо українців, які всіма способами намагалися їм допомогти, і нерідко платили за це своїм життям. Нехай живе надія, що в нашому світі, державі такого більше не буде.

ПАМ'ЯТАЄМО...

n37_01

На тему Другої свiтової вiйни, переслiдування i масового винищення нацистами єврейського народу написано книги, відзнято фiльми. Бібліотека ліцею пропонує до нашої уваги такі книги про Голокост:

  • Подольський А.Ю. Уроки минулого: Історія Голокосту в Україні. Книга присвячена складним сторінкам історії України 20-ст., а саме долі євреїв України в добу нацистської окупації (1941-1944 роки).
  • Книга «Поза межами розуміння» - це свідчення відомих єврейських і християнських філософів, літераторів, переважно тих, хто зазнав людиноненависницької дійсності фашистських концтаборів і гетто.
  • Монографія «Творення нацистами імперії та Голокост в Україні», у якій дослідниця Венді Лауер зосереджує свою увагу на житомирському регіоні під час окупаційної політики та Голокосту в Україні.
  • Книга «Урок історії: Анна Франк» - занурить вас у світ почуттів і думок єврейської дівчинки, яка понад 2 роки переховувалась від нацистів в одному з будинків Амстердама і вела свій всесвітньовідомий «Щоденник».
  • Словник –довідник « Голокост в Україні» (1941-1944)- вивчення та усвідомлення теми Голокосту передбачає оперування певною кількістю таких специфічних понять і термінів. Видання є спробою узагальнення понятійного апарату теми «Голокост в Україні (1941-1944рр.).

Запрошуємо до прочитання!