Фотогалерея заходу

Так щиро й душевно вкотре згадали, процитували, поговорили про Дочку Прометея

25 лютого 1871 року у місті Звягель (тепер - місто Новоград-Волинський Житомирської області) народилася Лариса Петрівна Косач - майбутня Леся Українка, культова українська письменниця, перекладачка і культурна діячка.

Лариса Косач – геній української літератури, яка входить в умовну тріаду Шевченко-Франко-Українка. Леся Українка - це ім'я, яке завжди стоятиме у витоків сучасної української культури.

n41_01

Її прагнення рухати свій рідний край ближче до Європи, не лише територіально, а й духовно, означало – представити сучасникам світову літературу і філософію Західної цивілізації, яка тоді здавалась такою недосяжною. Леся Українка - це нестримна геніальність європейки і витончена українська душа. Вона завжди сучасна!

Своєю «шляхетною аристократичною лицарською українською жіночністю» Леся Українка заклала такі суспільні і культорологічні тренди, які в кожній епосі знаходять нові форми для втілення.

Сама Леся Українка вклала у вуста Мавки із «Лісової пісні» таку думку про себе: «Ні! Я жива, я буду вічно жити. Я в серці маю те, що не вмирає…»

n41_02

Сьогодні в актовій залі Житомирського обласного ліцею Житомирської обласної ради відбулось урочисте засідання поетичної альтанки "Геній тендітної незламності" з нагоди 150-річчя від Дня народження Лесі Українки. На заході згадали, якою була Леся, доторкнулися до її творчості, занурились у поетичний світ генія тендітної незламності.

Депутат Житомирської обласної ради Тетяна Парфентієва завітала до нас на гостину та привітала усіх, хто дотичний до теми Лесі Українки.

Захід проходив зважаючи на епідеміологічну ситуацію та з дотриманням усіх карантинних обмежень.