Провідний арт-терапевт Вікторія Назаревич ділиться рецептами домашньої арт-терапії на випадок, якщо ви вдома і в душі щось не так — смуток, печаль, туга або злість на себе й світ.

12_1

1. Треба щось порізати та знову поклеїти. Знайдіть старі журнали, упаковки або просто коробки й уявіть, що ріжете на дрібні частини свій неприємний стан. І робіть це до того часу, поки не відчуєте, що більше не треба. А потім, озброївшись клеєм, створіть зі шматочків картину нового настрою.

2. Якщо ви відчуваєте, що не можете зрозуміти або зробити вибір, і від цього Вам тривожно і складно; якщо думки немов втікають від Вас і Вам складно повернути контроль над собою — саме час взяти чорний маркер і великий аркуш паперу та почати малювати свій повторюваний орнамент порядку. Можливо, спершу це буде непросто, але якісь елементи Вам точно сподобаються, і ось з них на новому місці вже можна створити порядок наново. Якщо хочеться, можна його і прикрасити.

3. Якщо Вам складно знайти спільну мову з рідними, вони дратують, у Вас немов закінчується терпіння — саме час намотувати. Знайдіть будь-які нитки або можна купити спеціальні нитки для гармонії й намотайте маленькі клубочки. Зробіть їх стільки, щоб Ваше роздратування минуло, і тоді з них можна щось створити. Декор або закладки для книг — тут уже фантазія підкаже.

12_2