14 грудня 2020 року випонюється 180 років від дня народження Михайла Старицького - українського письменника, режисера, актора, громадсько-культурного діяча. У доробку письменника - поетичні твори, роман-хроніка "Богдан Хмельницький", історичні романи "Руїна", "Останні орли", "Розбійник Кармелюк", повісті, оповідання, понад 200 перекладів із російських та європейських літератур. Вершиною його творчості є твори для театру, що становлять золотий фонд національної драматургії. В доробку М.Старицького відома пісня "Ніч яка місячна", яку він написав з М.Лисенком. За творами М.Старицького було відзнято художні фільми :"За двома зайцями", "Ой не ходи, Грицю , та й на вечорниці", "Циганка Аза", "По-модньому".

Письменник називав себе робітником, що поклав «ціле життя своє і маєтки на користь рідної мови», мріяв про той час, «коли й наше затіпане, захаєне слово боязко сяде на покуті». Наприклад, шановний Михайло Старицький подарував нам такі слова, як мрія, майбутнє, байдужість, завзяття, темрява, страдниця, незагойний, приємність, чарівливий, сутінь, бойовище, маєво, знадливий, стуманілий, пестливий, привабливий, потужний та багато-багато інших. І це все вигадала і залишила нам у спадок одна людина!!!

Ознайомитись з творами М.Старицького, а також із літературою про його життя та творчість ви можете в бібліотеці ліцею або за посиланнями:

https://sites.google.com/site/openbookclassic/ ukraienska-literatura/starickij-m-p

https://web.archive.org/web/20111023000032/

http://www.litplayer.com.ua/authors/starytskyi