Новорічний настрій приносить набагато більше щастя і натхнення, ніж саме свято. І це відчуття приходить задовго до 31 грудня. Влаштовуйтеся зручніше, заваріть чай або какао, сховайтеся під ковдрою і насолоджуйтеся чарівним затишком. Нижче представлена добірка — новорічні книги для підлітків, які зроблять вечори напередодні свят теплішими.

МИКОЛА ГОГОЛЬ "ВЕЧОРИ НА ХУТОРІ БІЛЯ ДИКАНЬКИ"

Дивовижна, казкова, чудова історія, відома ще з шкільної парти. Чому б не згадати її напередодні Нового року?

Читач відкриє для себе майже казковий світ стародавнього українського села, де літають відьми, де мешкають чорти, де страшний Басаврюк чіпляється до красивих дівчат. Цей веселий, часом, страшнуватий світ зовсім поруч – варто тільки відкрити книгу. Історія повна зимової казки, чарів, любові і українських традицій. Шедевр вітчизняної та світової класики!

5_1

АНТУАН ДЕ СЕНТ-ЕКЗЮПЕРІ «МАЛЕНЬКИЙ ПРИНЦ»

Дивовижна, неповторна, шедевральна казка-притча, прочитати яку повинен кожен! Вона – вікова мудрість, оповідь про Головне: любов, дружбу, борг і вічність, непереносимість зла і вшанування краси. Знайомлячи читача з найбільш зворушливим і таємничим персонажем світової літератури, великий француз Екзюпері нагадує: «Всі ми родом з дитинства».

Маленький Принц живе на далекій планеті в повній самоті – вирощує баобаби, спостерігає меланхолійні заходи, готує їжу на давно згаслих вулканах. Одного разу на його планету потрапляє насіння троянди-красуні, посварившись з якою Принц вирушає в космічну подорож. На планеті Земля він зустрічає льотчика з поламаним літаком…

5_2

ЧАРЛЬЗ ДІКЕНС «РІЗДВЯНІ ІСТОРІЇ»

Ще одна новорічна книга для школярів, яка дихає морозом і Різдвом. Іноді смішні, іноді сумні, але все ж, чарівні казки для підлітків і дорослих. Знайомлять читача з традиціями європейського Різдва і особливостями побуту англійців 19-го століття. Це не просто інша версія класичних англійських різдвяних «історій з привидами», а книга з глибоким психологізмом. Захопливі недитячі казки, що несуть віру в дива і добро, без зайвого моралізаторства, а виключно за допомогою захопливого наративу.

5_3

АНДРІЙ ЖВАЛЕВСЬКИЙ,ЄВГЕНІЯ ПАСТЕРНАК «ПРАВДИВА ІСТОРІЯ ДІДА МОРОЗА»

Ця книга розповідає читачеві про реального Діда Мороза, а точніше про звичайного інженера Сергія Івановича Морозова, який раз на рік перетворюється у всім відомого новорічного дідуся.

У книзі дивовижним чином переплітаються буденність і чарівництво. Разом з головним героєм можна прожити XX століття і вступити в століття XXI, спостерігати за історією країни, її трагічними і переможними, яскравими і похмурими, відомими і невідомими сторінками.

5_4

МІЯ МАРЧЕНКО « МІСТО ТІНЕЙ»

Книга-фентезі, переможець конкурсу «Коронація слова»!

Дванадцятирічна Марта залишилося без мами. Батько дуже зайнятий, щоб приділяти дівчинці увагу, переїзд та нова школа теж не віщують ніякого добра. Єдине нагадування маленької дівчинки про маму – ангел, вирізаний зі слонової кістки. Однак Марті потрібно постаратися, щоб її талісман не дістався магічним істотам… Це книга про боротьбу добра і зла. І про дива, які можуть трапитися тільки на Різдво.

5_5

КАТЕРИНА СОБОЛЬ «ДАРИТЕЛІ»

Історія чарівного королівства, кожен мешканець якого володіє якимось неймовірним даром, отриманим від Серця чарівництва. У цьому світі було можливе все: зустріч з нічними вартовими, могутнім чарівником, дивовижно красивою королевою льоду…

Але, в одну мить всі чари зникли. Багато води сплило з тих пір, але, одного разу історія, яка давно перетворилася в казку, отримала продовження.

Цикл «Дарителі» розповідає про Генрі, жителя чарівного світу, який має дар вогню. Перед ним виникає нелегке завдання: подолати підступне зло, знайти Серце чарів і повернути всім людям їхні втрачені дари.

5_6

РОЗАМУНДА ПІЛЧЕР «НАПЕРЕДОДНІ РІЗДВА»

Волею випадку, перед новорічними святами в одній з провінційних садиб збираються 5 осіб — люди різних інтересів. Хтось втратив близьку людину, інший страждає від нерозділеного кохання, третього очікує швидке розлучення…

У кожного — свої біди і печалі. Але, може, всю цю тугу розвіє аромат теплої кави і тріск дров у палаючому каміні? Окремі історії життя сплітаються в єдиний різдвяний букет — ніжну казку, тиху, як сніг, що падає за вікном. Переддень Різдва – чарівний час, коли можуть збутися всі заповітні мрії, і навіть саме його очікування стає кращим святковим подарунком…

5_7

ДЖ.Р.Р.ТОЛКІН «ЛИСТИ РІЗДВЯНОГО ДІДА»

Різдвяний батько, або Різдвяний дідусь — одна з іпостасей Святого Миколая чи Санта Клауса, був цілком реальним персонажем для сім’ї Джона Р. Р. Толкіна, адже протягом 24 років (поки не виросли четверо дітей видатного автора) в їхній дім дивовижним чином потрапляли листи з маркою Північного полюса. В них — історії буття Різдвяного діда, його помічників і сусідів: Білого ведмедя, рудих гномів, ніжних ельфів, сніговиків та ін. Неважко здогадатися, що творцем всіх цих новорічних оповідань був сам Толкін. І, те, що вони збереглися і вийшли окремим виданням — це не тільки радість для шанувальників творчості «майстра фентезі», а й можливість побачити його як чудового ілюстратора.

5_8

ФЕННІ ФЛЕГ «РІЗДВО І ЧЕРВОНИЙ КАРДИНАЛ»

На початку книги головний герой Освальд дізнається, що він невиліковно хворий, і вирішує провести останні свої дні не в галасливому Чикаґо, а в маловідомому поселенні Загублений струмок. Саме в цьому місці з дивними звичаями Освальд святкуватиме своє останнє Різдво, напередодні якого починають відбуватися чарівні речі, які докорінно змінюють життя головного героя і місцевих жителів.

5_9