22 січня 2021 року будемо відзначати 102 річницю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки — однієї з ключових подій Української революції 1917–1921 років.

Пам’ятні заходи у школі до Дня соборності День соборності України — одне зі знакових свят українського державотворення після Дня незалежності України. Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в Карпатській Україні. Тоді закарпатці нагадали про волю українців, висловлену 21.01.1919 на з’їзді Всенародних зборів у м. Хуст — про приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею в Києві. Тоді ж відбулася 30-тисячна демонстрація українців, які спеціально прибули до столиці Карпатської України. Власне День соборності України встановлено 1999 року Указом Президента напередодні 80-ї річниці проголошення Акта Злуки.

Під час розроблення заходів до Дня соборності у закладах освіти потрібно акцентувати увагу на таких історичних моментах: незалежну Українську Народну Республіку проголошено 22 січня 1918 року в умовах зовнішньої військової агресії бій біля залізничної станції «Крути» 29 січня 1918 року — подвиг юних добровольців, які стримали наступ більшовиків на Київ, — засвідчив: державність без армії неможлива Акт Злуки УНР та ЗУНР відбувся в 1-шу річницю незалежності УНР — 22 січня 1919 року.

6_1

Важливо донести до учнів, що події 22 січня, як і тепер, відбулися в умовах воєнної агресії Росії проти України. І в той час за несприятливих умов українці змогли створити єдину національну державу. Тож варто висвітлити такі питання: УНР — перша українська держава у 20 столітті, а 24 серпня 1991 року фактично відбулося відновлення незалежності УНР першою серед нових держав у Східній Європі проголосила незалежність — раніше, ніж країни Балтії, Польща й Чехія проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року — історичне явище об’єднання українських земель в єдину державу українська незалежність була повалена більшовиками внаслідок «гібридної війни», серед ознак якої: невизнання присутності своїх військ на території УНР створення маріонеткових проросійських псевдореспублік підтримка антиукраїнських повстанських рухів. щоб відстояти УНР, українцям забракло єдності та національного усвідомлення, тому національна єдність є не лише базовою цінністю, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії Акт Злуки був не випадковим явищем, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху, що тривав від середини 19 сторіччя маючи нині українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності — це привід нагадати, що Крим і Донеччина — це Україна./p>

До 102 річчя Акта злуки УНР і ЗУНР в бібліотеці ліцею оформлена книжкова виставки «Україна – єдина країна».